23 Декември, 2025

Вицовете на Манолова и истеричният фалцет на Ташева останаха единствените "аргументи" срещу санирането

Вицовете на Манолова  и истеричният фалцет на Ташева  останаха единствените "аргументи"  срещу санирането

Парламентарните групи на ГЕРБ и Реформаторския блок подкрепиха правителствената програма за санирането на старите сгради. Проекторешението на левицата, което народните представители не приеха, предвиждаше парламентът да задължи кабинета до края на този месец да внесе в НС нова национална програма, която да съдържа оценка на целия сграден фонд, източниците и формите на финансиране и въвеждане на граждански контрол при санирането. Мая Манолова определи действията на управляващите като предизборни и разказа виц. "Очевидно и фирмите около РБ са се включили в действието "Санирай и спонсорирай", се заяде тя.

Манолова допълни, че ще и е интересно как ще гласуват групите на ПФ и на АБВ. Константин Марков от РБ се обърна към Мая Манолова: "Госпожо Манолова, ако за всяко ваше невярно, неточно или просто нахално твърдение внасяхте по десет лева тук отзад в деловодството, нямаше да има нужда да теглим заеми! Никакви!! Но по-важното е не дали това е ляво или дясно решение, а че е решение, от което има нужда, решение, което е полезно за хората."

Магдалена Ташева от Атака призова истерично българските граждани: "На тази програма самата юридическа основа е гнила и аз призовавам всички български граждани да не се сдружават в т. нар. „сдружения на собствениците“, защото ще загубят жилищата си."

Рамадан Аталай от ДПС коментира, че е прекрасно да бъде изпълнена програмата за саниране, но има опасност процедурата да бъде опорочена: "Пътят към Ада, знаете, че е осеян с добри намерения и всички тук сме с добри намерения, но ако продължаваме по този начин от лявата страна политическата сила с хъс да работят да не се случи санирането и вие да продължавате да нарушавате законите, някой ден ще говорим, че пътят към Ада е саниран с добри намерения."

Делян Добрев определи дебата като загуба на време, защото управляващите днес са чули това, което опозицията говори вече месеци. "Опозицията е в паника, защото за първи път някое правителство ще направи нещо за хората, ама точно за хората, а не да им обяснява, че го прави за хората, а да е някаква държавна политика", заяви той.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч