Министърът на правосъдието на Естония Урмас Рейнсалу се срещана в Люксембург с министрите на правосъдието на Румъния и България, които са изразили желание за присъединяване към инициативата за създаване на международна институция за разследване престъпленията на комунизма и подвеждането на виновните под отговорност, DELFI .
На 23 август 2015 г. на международна среща в Талин министър Рейнсалу предложи да се основе международна институция, която да разследва и подвежда под отговорност виновните за престъпленията на комунистическия режим срещу човечеството, по подобие на Нюрнбергския съд.
Към инициативата на Естония вече са се присъединили Латвия, Литва, Полша, Чехия, Словакия, Унгария, Украйна и Грузия. Рейнсалу приветства готовността на България и Румъния да се присъединят към инициативата.
Още от България
Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години
Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане
По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата
В програмата на правителството е заложено учениците да придобият повече знания и умения за реакция при извънредни и кризисни ситуации, а предмета "Добродетели и религия" остава за учебната 2028/2029
Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия
Към настоящия момент не са установени огнища на пожар в България. На терен са разположени дежурни екипи, които следят обстановката и са в готовност за реакция.