30 Март, 2026

ВКС трябва да се произнесе по присъдата на Цветанов

ВКС трябва да се произнесе по присъдата на Цветанов

30-дневният срок, в който Върховният касационен съд трябва да се произнесе по делото срещу бившия вътрешен министър Цветан Цветанов, изтече в неделя.

Две съдебни инстанции го осъдиха на 4 години затвор заради отказа му да разпореди използването на разрешени от съдия спецразузнавателни средства. Очаква се ВКС да обяви присъдата утре или в някой от следващите дни, тъй като срокът по закон е препоръчителен.

Бившият министър поиска преди месец от ВКС да отмени осъдителната му присъда и заяви, че невинен. Той отказа да коментира защо, след като не е извършил престъпление, е обвинен от прокуратурата с аргумента, че уважава институциите. А тези дни в качеството си на политик се обяви срещу реформаторската идея за импийчмънт на главния прокурор, пише "Труд".

Делото е за шестте "НЕ"-та с по три удивителни, които Цветанов като шеф на МВР поставя под съдебно решение да бъде подслушван бившия великотърновски антимафиот Орлин Тодоров. Съдебното решение е издадено по искане на разследващи полицаи, според които Тодоров е извършил тежко престъпление.

Защитникът на Цветанов Менко Менков предупреди, че ако последната съдебна инстанция потвърди четирите години затвор на клиента му, ще сезира Европейския съд по правата на човека.

Сподели:

Коментари (0)

НСИ: Показателят на бизнес климата за месец март падна с 3.8 пункта, но има перспектива

НСИ: Показателят на бизнес климата за месец март падна с 3.8 пункта, но има перспектива

Спрямо месец февруари обаче анкетата регистрира известно увеличение на осигуреността на производството с поръчки, което води до повишени очаквания за производствената активност през следващите три месеца

Река Черни Лом заля част от село Априлово

Река Черни Лом заля част от село Априлово

На място работят екипи на Областната дирекция на МВР, представители на общината, заедно със служители на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

Гюров и министри от кабинета пристигнаха на посещение в Украйна

В делегацията участват министърът на външните работи Надежда Нейски, на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов, на отбраната Атанас Запрянов, на образованието и науката Сергей Игнатов и на енергетиката Трайчо Трайков