19 Февруари, 2026

Влак дерайлира между Чумерна и Гаврилово, спря движението София-Бургас

Влак дерайлира между Чумерна и Гаврилово, спря движението София-Бургас

Влак дерайлира между между гаритеЧумерна и Гаврилово, движението между София и Бургас е временно спряно. Това съобщиха от пресцентъра на Национална компания „Железопътна инфраструктура“.

От 05:55 часа днес е прекъснато движението на влаковете в участъка между гарите Гаврилово и Чумерна. Причината е дерайлиране на 15-ти вагон от 28-вагонна товарна композиция на ДБ Шенкер (17 празни и 11 пълни с меден концентрат вагона). Дерайлиралият вагон е празен. Причините за дерайлирането се изясняват.

Бързите влакове от София за Бургас, се движат по обходен маршрут през Тулово - Стара Загора – Зимница, а пътниците от влаковете от Бургас за София, се превозват с автобуси в участъка Бургас - Шивачево. Аварийните екипи на НКЖИ са на мястото и работят за възстановяване на движението.

Сподели:

Коментари (0)

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Днес служебният премиер Андрей Гюров представи състава на своето правителство. Има ли изненади сред служебните министри на Гюров?

Атанас Славов: Има съмнения, че  в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

Атанас Славов: Има съмнения, че в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

"Андрей Гюров е безспорен професионалист и човек с интегритет. Човек, който не е част от модела „Пеевски – Борисов“", обясни той

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

„Купеният вот е част от по-голяма деформация на изборния процес – става дума за контролирания вот“