22 Май, 2026

Властта почете загиналите за свободата на България

Властта почете загиналите за свободата на България

Под звуците на химна на площада на площада пред храм-паметника „Св. Александър Невски“ тържествено беше издигнато българското знаме в чест на националния ни празник 3-ти март .

Президентът Росен Плевнелиев, председателят на парламента Цецка Цачева и кметът на София Йорданка Фандъкова поднесоха венци и цветя в памет на българите, загинали в борбата за освобождението на паметника на Незнайния воин, пише topnovini.bg..

На церемонията присъстваха още патриарх Неофит, министри, зам.-министри, партийни лидери, висши военни, депутати. 

На тържеството присъстваха и много граждани, дошли за честването на 138-та годишнина от възкресението на един народ.

Сподели:

Коментари (0)

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

На 18 май Радев се срещна с германския канцлер Фридрих Мерц

Папа Лъв XIV  изпрати благословия към целия български народ

Папа Лъв XIV изпрати благословия към целия български народ

Председателят на парламента подари на светия отец икона на Свети Иван Рилски - небесен закрилник на българския народ и основател на Рилския манастир в България

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

"Благодаря, и Бангаранга на всичкиии", отвърна Дара в сградата на Министерския съвет, и допълни: "не съм предполагала, че мога да кажа това точно тук"