6 Декември, 2025

ВМРО: Йордан Опиц е жертва на държавата

ВМРО: Йордан Опиц е жертва на държавата

Ангел Джамбазки от ВМРО се закани, че ще пуснат нова молба за помилване. Смятам, че могат да си променят мнението в президенството и да преразгледат обективно фактите, коментира патриотът.

На съсем противоположна позиция беше жирналистът Иван Бакалов. Той е категоричен, че няма никви мотиви и основания да бъде помилван Опиц, а присъдата му е много лека. Извършил е две тежки престъпления, имал е незаконен газов пистолет, който е преправен и бойни патрони. 

Това, че Опиец е убиец е доказано от съда на три инстанции, има експертизи, извършил е убийството пред блока си. Този човек е социопат и мястото му е в затвора, коментира Бакалов.

Ангел Джамбазки  отказа  да коментира съдебните решения, и обясни, че ВМРО се позовават на правомощията на президента да помилва. Важното е, че държавата е отказало правото на защита на българските граждани, а сега им отказва и правото сами да се защитят, когато ги нападат и обират. Този човек е символ на хората, които сами се защитават. Битовотата престъпност тормози гражданите. ВМРО иска или държавната власт да си влезе в правомощията, или да даде на хората законодателно право да се самозащитават. 

Ще подавамае молби до президента, но този човек е жертва на бездействието на държвата, категоричен е Джамбазки.

 

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.