14 Април, 2026

Водят на екскурзия китайци в затворите ни

Водят на екскурзия китайци в затворите ни

В Китай за чиновниците и техните семейства са организирани екскурзии в затвора, където излежават присъдите си техни колеги,осъдени за корупция, предаде в."Чайна дейли". През последния месец в тази акция са участвали повече от 70 души.

Като възпитателна мярка те са прекарали в затвора на гр. Шиян (провинция Хубей) цял ден. В рамките на мероприятието са се срещнали с 15 затворници, които излежават присъди за подкупи и превишаване на правомощията. Снимките на бивши колеги в затворническо облекло са били окачени на стените. Целта на екскурзиите в затвора е борба с корупцията. Силно въздействие върху чиновниците оказва видът на техни колеги зад решетките, които се разкайват за прегрешенията си, твърди "Чайна дейли". В КНР тече кампания за борба с корупцията, инициирана от самия председател на страната Си Цзинпин. От встъпването му в длъжност досега са разследвани повече от 100 длъжностни лица.

Сподели:

Коментари (0)

Оригинални знамена и оръжия на въстаници в изложба за 150-годишнина от Априлското въстание

Оригинални знамена и оръжия на въстаници в изложба за 150-годишнина от Априлското въстание

Сред тях са знамената, поръчани от революционера Георги Бенковски, както и Карловското знаме, свързано с дейността на Васил Левски и Карловския революционен комитет

Натоварени пътища към София, близо 200 хил. коли се прибират в столицата

Натоварени пътища към София, близо 200 хил. коли се прибират в столицата

По-рано днес в тунел „Витиня“ аварира камион, което блокира движението и образува километрични опашки. Въпреки че движението беше частично възстановено в изпреварващата лента, трафикът е изключително забавен.

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ започват проверка на транспортната фирма. От институциите заявиха, че ще реагират строго на такива действия.