Директорът на служба "Военна информация" Йордан Бакалов е подал оставка. Това съобщи Бакалов пред БНТ.
В петък вечерта бившият вътрешен министър е информирал за решението си министъра на отбраната Николай Ненчев.
В понеделник той ще депозира и писмено оставката си.
Мотивът за оттеглянето от поста, който заемаше от 19 май тази година, е гласуваният в четвъртък закон за военното разузнаване, който поставя две пречки, за да остане на поста.
Първата е изискването да има над 10 години стаж в системата за национална сигурност. Втората възникна допълнително, след като в пленарната зала бе прието предложението на БСП депутата Таско Ерменков шеф на военното разузнаване да бъде само висш офицер.
Предишният вариант на закона допускаше назначаването и на цивилен.
Бакалов каза, че след като се оттегли, ще продължи с преподавателската си дейност в Нов български университет.
Още от България
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи
"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски
Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев