Военнотранспортен самолет "Спартан" на ВВС излетя днес в 12.23 ч. по маршрут София - Горна Оряховица, с медицински екип реаниматори от ВМА на борда, съобщиха от Министерството на отбраната.
Екипът се ръководи от заместник-началника на Клиниката по анестезиология и реанимация подп. доц. д-р Николай Младенов.
Медиците ще окажат помощ на ранените днес в Лясковец полицаи. Полетът е по разпореждане на началника на отбраната ген. Симеон Симеонов.
Още от България
Румен Радев: Самолетите на САЩ напускат летището в София
На 29 май кабинетът прие решение за удължаване до 30 юни 2026 г. на срока на пребиваване на самолетите в България
МВР награди с плакет простреляния в САЩ български полицай
Кристиян Иванов от полицията на Атлантик сити бе тежко прострелян на 3 юни по време на полицейска операция на North Florida Ave
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението