21 Януари, 2026

Волен Сидеров: Не искам да спасявам нито банкери,нито някой, който се е полакомил за една банка

Волен Сидеров: Не искам да спасявам нито банкери,нито някой, който се е полакомил за една банка

„Не съм съгласен с актуализацията на бюджета, политическата върхушка на държавата в наше отсъствие е решила да осигури с 3,5 млрд.лв. КТБ. Не приемам това и по никакъв начин не искам да спасявам нито банкери, нито някой, който се е полакомил за една банка”, подчерта Волен Сидеров пред БНР. Лидерът на „Атака” смята, че е по-добре тези пари да се дадат за пенсии, за здравеопазване и за образование, а не за банки.

Според него този парламент е с изчерпано доверие и най-главното, което трябва да свърши сега, е да приеме промените на Изборния кодекс.

Сидеров смята, че банковата криза е раздухана изкуствено и измести важния въпрос на обществото – за доходите на българите. По думите му всички сведения, които ни поднесоха досега, говорят или за непрофесионализъм от страна на одита на БНБ и на институциите, които разследват КТБ, или за прикриване на информация. Според него държавата не трябва да се грижи за влоговете над 100 000 евро. „Вероятно за оставката на правителството „Атака” ще се върне в пленарната зала”, каза още той.

Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев видя в изменения Изборен кодекс саботаж на изборите

Радостин Василев видя в изменения Изборен кодекс саботаж на изборите

Според него идеята е да няма машини на изборите изобщо. „Сигнализирам обществото да знае, че тези хора се опитват да направят 100% хартиено гласуване."

Служебен автомобил се сблъска тежко с друг под "Моста на влюбените" в София

Служебен автомобил се сблъска тежко с друг под "Моста на влюбените" в София

И двата автомобила, участвали в инцидента, са със смачкани брони. Извършва се оглед и се изясняват причините за инцидента. 

Проф. Близнашки за оставката на Радев: Това е „акт на абдикация“, удивихме целия свят...

Проф. Близнашки за оставката на Радев: Това е „акт на абдикация“, удивихме целия свят...

Обикновено за държавен глава се избират хора, които имат дълга политическа кариера в служба на общото благо, у нас обаче на този висок държавен пост беше въведена една, малко или много, случайна фигура, никому неизвестна