Журналистът от БНР Петър Волгин обяви пълна подкрепа за подпалването на крана пред НДК, който демонтираше паметника „1300 години България“. Той бе подпален вчера сутринта, а съвсем в традициите на левичари и русофили Волгин обяви на страницата си във Фейсбук, че саботажът е легитимен акт на съпротива. Ето и пълният текст на посланието му:
"Напълно одобрявам повреждането на крана, който трябваше да демонтира паметника при НДК. Това е легитимен акт на съпротива срещу престъпните действия на властите в София. Одобрявам и радикалните действия на протестиращите в Хамбург. Легитимна съпротива срещу капиталистическата система. Колкото повече такива действия, толкова по-голям шанс за разбиване на статуквото."
Ще се сезира ли СЕМ след този скандален коментар или ще продължи да приема мълчаливо както до сега антибългарските прояви на журналист, който е издържан от държавата? Въпросът се отнася и до прокуратурата, защото става дума за явно подстрекателство.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"