25 Декември, 2025

Войводите стартираха “огнена” кампания за 12 май

Войводите стартираха “огнена” кампания за 12 май

 

Оковани във вериги, дървените фигури бяха запалени пред погледите на около 50-ина симпатизанти и членове на ВМРО, сред които и водачите на листите на партията.

По думите на зам.-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки мястото и формата на тяхната първа предизборна изява не са избрани случайно. От ВМРО смятат, че и шестимата политици отдавна е трябвало да бъдат клиенти на Темида, която да ги съди за това, че в съучастие престъпно управляваха България цели 23 години.

„За нас няма невинни. Заради тяхното управление български граждани стигнаха дотам, че да се самозапалват", изтъкна Джамбазки, който драснаха клечката и запали чучелата.

Първа падна главата на Иван Костов, а най-устойчив  се оказа Ахмед Доган, който удържа почти до края. 

ВМРО продължават своя поход с обърнати знамена и под мотото: „Време е за възмездие" се впускат в предизборната битка. Партията на войводите се оказа единствената, която включи над 50% хора от гражданската квота за кандидат-депутати. 

В 10 от областите пък водачите са непартийни лица. Съюзът на свободните демократи също участва в листите на партията със свои представители.

Лидерът на партията Красимир Каракачанов е водач в 25 МИР в София, където ще се изправи срещу колегите си от БСП, ГЕРБ, Атака и др. Каракачанов ще се бори за вота и в Плевен.

Ангел Джамбазки е водачът на листата в 25 МИР в София и в Благоевград. Другият заместник - Искрен Веселинов, поема Русе. Едно от известните граждански лица - Емил Димитров-Ревизоро, се заема с Варна и Шумен.

На челни позиции в листите са и някои от лицата на протестите - Иван Бонев, Светлозар Филипов, Ясен Иванов, Илко Денков, Тома Иванов и др.

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина