16 Януари, 2026

Временна комисия ще проверява “Авиоотряд 28”

Временна комисия ще проверява “Авиоотряд 28”

 

Комисията трябва да провери кога, по какви дестинации (в страната и чужбина), с каква цел, в какъв състав, с какъв разход на финансови средства са били ползвани въздухоплавателните средства на авиоотряда и МО.

Тя беше създадена с единодушната подкрепа на 206 народни представители. Комисията ще бъде съставена от 8 народни представители, избрани на паритетен принцип. Тя ще работи за срок от един месец.

Председател на комисията ще е депутатът от ПГ на партия „Атака” Венцислав Лаков. Другият член на комисията от ПГ на партия „Атака” е Маргарита Николова. Членовете на комисията от ПГ на Коалиция за България са Антон Кутев и Жельо Бойчев, от ПГ на ГЕРБ – Владислав Горанов и Ивайло Московски, от ПГ на ДПС – Йордан Цонев и Рамадан Аталай.

По-рано депутатът от ПГ на ГЕРБ и бивш министър на транспорта Ивайло Московски предложи да се разшири обхватът на проверката. „Да стане ясно и по време на Тройната коалиция - какви самолети бяха поръчвани, на каква стойност, и какви усилия направи ГЕРБ, за да намали щетите".

 

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".