22 Август, 2026

Времето на 12 октомври, 2016: Още по-студено

Времето на 12 октомври, 2016: Още по-студено

През нощта времето над страната ще бъде облачно и дъждовно, като в Североизточна България валежите ще са значителни. Преобладаващите минимални температури ще са между 9 и 14 градуса, в София - около 9 градуса.
В сряда ще бъде предимно облачно и на много места все още ще има превалявания. По-късно през деня валежите от запад ще започнат да спират, а вечерта облачността да се разкъсва и намалява. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, в Източните Родопи от югозапад. Ще бъде слаб, но след обяд ще се усили до умерен. Максималните температури ще са в широки граници - от 12-13 градуса в северозападната част от страната до 20-22 градуса в югоизточната й половина.

Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месеца, но през деня ще се повишава.
Над планините ще бъде предимно облачно с превалявания от дъжд, над 1800-2000 м от сняг. Ще духа силен западен, а по най-високите върхове на Рила и Пирин югозападен вятър. Максималната температура на 1200 м ще достигне около 10 градуса, на 2000 м - около 4 градуса.

Над Черноморието ще има значителна облачност. Главно в следобедните часове ще превали дъжд. Ще духа до умерен предимно запад-северозападен вятър. Максималните температури ще са 19-21 градуса. Температурата на морската вода е около 20 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Сподели:
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС

Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС

По думите му изборът на нов ВСС е само първата стъпка по пътя към реформата в съдебната система, отхвърля практиките за назначение на близки и удобни на властта лица

Полк. Диман Георгиев: Изтеглянето на американските самолети от „Безмер“ е лош знак за България

Полк. Диман Георгиев: Изтеглянето на американските самолети от „Безмер“ е лош знак за България

Специалните военни операции обичат тишината, а съюзниците ни от САЩ се чувстват несигурни у нас, казва военният експерт

Коментари (0)