Атмосферното налягане ще се понижава още и ще е по-ниско от средното за октомври. Над цялата страна ще бъде облачно. До обяд в северозападните райони ще превалява дъжд, а по-късно през деня – и на други места в Дунавската равнина и Западна България. В източните райони и Горнотракийската низина ще се задържи без валежи и ще е малко по-топло. В следобедните часове, с до умерен вятър от северозапад ще започне да нахлува и по-студен въздух. Максималните температури ще са между 17° и 22°, по-ниски в Северозападна България.
По Черноморието ще бъде облачно, след обяд и привечер с валежи по южното крайбрежие. Ще духа слаб югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 18° и 21°. Температурата на морската вода е 17-19°. Вълнението на морето ще е 2 – 3 бала.
Над планините ще е облачно. След обяд ще превали слабо над западните райони от Стара планина. Ще духа слаб, по високите части – умерен югозападен вятър. Температурите ще се понижат слабо и максималната на височина 1200 метра ще е 16°, на 2000 метра – около 10°.
Още от България
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"
"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."
Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро
Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"