Все още не е ясна самоличността на задържания българин в Йемен. Посолството ни в страната проверява полицейските участъци в столицата Сана, в търсене на задържания по подозрения в тероризъм българин. Временно изпълняващият длъжността посланик Иван Костадинов потвърди пред БТВ, че такъв случай действително има.
През последните дни в страната е имало атентат, при който са били убити около 40-50 души, което е провокирало акцията на йеменските власти. При нея са задържани общо 80 чужденци, но в трима от тях, за които съобщиха световни агенции - българин, сомалиец и белгиец, са открити брошури, свързани с „Ал Кайда".
Миналата година йеменските сили за сигурност започнаха кампания срещу терористичната мрежа. Основната дейност беше в южната част на страната, където „Ал Кайда" контролираше няколко града. САЩ съдействат на Йемен, като американски безпилотни самолети нанасят удари по позиции на екстремистите.
Още от България
Италия е в шок след неонацистка проява в София: Омразата се върна в Европа
„Призоваваме българските власти да изяснят всички обстоятелства около нападението, а виновните да бъдат възможно най-скоро установени и изправени пред правосъдието“, заяви председателят на Еврейската общност в Рим Виктор Фадлун
Конституционният съд допусна до разглеждане по същество на жалбите срещу Бюджет 2026
Двете жалби - едната от ГЕРБ-СДС, а другата - от партия "Продължаваме промяната", се обединяват в едно дело, съдия-докладчик по него е Соня Янкулова
Министърът на енергетиката вярва: Няма опасност от спиране на АЕЦ „Козлодуй“ заради ниското ниво на Дунав
„Екипите полагат невероятни усилия. Изказвам искрената си благодарност и уважение към Иван Андреев и всички служители, които работят при тези рекордно ниски нива на река Дунав“, заяви министърът.