Спешни совалки започнаха в парламента за промените в Конституцията след като по-рано днес премиерът се срещна с лидерите на БСП, Патриотичния фронт и БДЦ.
След едноминутен неформален разговор в кулоарите между лидера на ДПС Лютви Местан и Гроздан Караджов от РБ току-що в стаята на зам.-председателя на НС Алиосман Имамов влязоха реформаторите Радан Кънев, Найден Зеленогорски и Атанас Атанасов. Вътре ги чакаше Местан .
В съседния кабинет пък соцлидерът Михаил Миков се затвори заедно с Янаки Стоилов и Атанас Мерджанов. Всички партии изчистват позициите си за последно преди извънредния председателски съвет в 11:30. Той бе свикан по настояване на премиера Бойко Борисов, за да се реши окончателно каква ще бъде съдбата на промените в Конституцията.
Още от България
Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас
"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той
България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха
Системите са закупени от американската компания AXON
Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД
С подаденото заявление финансовото министерство застава зад предприетите от Министерството на икономиката и индустрията съдебни стъпки.