Това стана ясно от изявление по Би Ти Ви на окръжния прокурор на Варна Владимир Чавдаров . По думите му целта е да се види имал ли е дядо Кирил заболявания, които са му "помогнали" да се удави.
"Тази експертиза е по писмени данни и документи. Той е човек, който се е грижел за себе си - ходел е на прегледи и изследвания, за което има документи. При аутопсията намерихме морфологични данни за удавяне и не намерихме данни за причинени други увреждания, различни от промените при удавяне. По този начин, казано категорично, няма какво друго да добавя", коментира доц. д-р Добринка Радойнова, експерт от Съдебна медицина.
"Ако някой е искал да си разчисти сметките, би могъл да го направи по друг начин - например, да му предложи материални облаги освен да го премахне от пътя си", обясни богословът и преподавател проф. Иван Желев.
Различните версии за смъртта будят подозрения, че има факти, които се укриват.
"Лично аз не вярвам, че се е удавил. Това е доста съмнително твърдение и това, което съм чувал около смъртта му, ме навежда на мисълта, че не е случайно и че е бил убит", твърди църковният настоятел Венцислав Димитров.
Според окръжния прокурор експертизата ще бъде готова скоро, след което ще бъде приключено и разследването, допълва „Труд".
Още от България
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът