1 Юли, 2026

Вторият отцепник от ГЕРБ иска оставка на Орешарски, но ще гласува в интерес на хората

Вторият отцепник от ГЕРБ иска оставка на Орешарски, но ще гласува в интерес на хората

Той е категоричен, че няма да напуска парламента на този етап, защото можел да бъде полезен на хората.

Осъзнах, че не искам да съм в ГЕРБ. Отдалечеваме се от европейските ценности и  решения и залитаме в популистки решения. Такова беше гласуването да не се продава земя на чужденци. Имал съм и други несъгласия, които налагаха правенето на компромиси. Бях против икономическата политика на Дянков и философията му за правене на бюджет. Все повече мисля, че ГЕРБ не вече толкова близо до център дясно. Не съм човек на Цветанов, както говорят, но с Борисков не съм говорил лично за проблемите, обясни терзанията отцепникът.

Депутатът обаче не можа да даде логично обяснение, защо сега напуска герберите, след като се е съгласявал далго време с проблемите и е бил послушко.

Сега самият аз започнах да се чувствам изолиран от ГЕРБ. Проблемът беше, че след напускането на Георги Марков се събрахме и си казахме в групата, че нищо не се случва, това преля чашата, не искаха да направят елементарен анализ какво се случва, оправда се Танчев.

В парламента обаче усилено се говори, че депутатът е пробит по линия на прокуратурата. Обвинителят Борислав Сарафов, който е един от активните магистрати срещу бившите управляващи, е братовчед на Танчев.

Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)