"Общината, независимо дали е голяма или съвсем малка, трябва да финансира изграждането на системата за видеонаблюдение, а не МВР", заяви министърът на вътрешните работи Веселин Вучков.
"Темата за видео наблюдението през последните няколко месеца стана особено важна", подчерта той.
"При ограничен финансов ресурс на вътрешното министерство, при намаляващ бюджет, при по-малък кадрови състав, е очевидно, че трябва да се намерят някакви алтернативни форми за противодействие на битовата престъпност", добави министърът.
Той е убеден, че не е редно МВР да прави системите и да ги финансира, а това е дейност, която трябва да се поеме от общините - от проектирането до след гаранционната поддръжка.
"МВР трябва само да консултира къде да бъдат камерите и формата за достъп на полицията до системата", отбеляза Вучков.
Той посочи, че където има действащи системи, регистрираната престъпност автоматично се намалява между 30-40 на сто.
Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/262167-%D0%B2%D1%83%D1%...
Още от България
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите
"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."