11 Юни, 2026

Вуйчото на Азис остава постоянно в ареста

Вуйчото на Азис остава постоянно в ареста

Според медицинска справка, подписана от шефа на затворническата лечебница д-р Стойка Митрева арестантът има „трайно повишаване на артериалното налягане, болки в кръста и левия крак”.

Освен това кръвното му налягане се повишило и трудно може да се повлияе в затвора. Назначена от съда обаче медицинска експертиза е установила, че Папата е в добро здравословно състояние и лечението му може да се провежда и в Софийския затвор. Освен това магистратите са приели, че пуснат на свобода ромският барон може да извърши и други престъпления и да окаже натиск и въздействие върху свидетели по делото. Съдът е потвърдил и всички мотиви на Софийски градски съди, от преди няколко месеца за оставането на Върбанов в ареста. 

В началото на април тази година вуйчото на Азис бе арестуван в дома си в Костинброд при получаване на 15 хил. лв. белязани пари от Диана Владова, която е била обект на шантажите му. Ромският бос се оправда, че нищо не знаел за парите, защото по това време садил цветя.

Криминалисти твърдят, че през последните години скандалният ромски барон от Костинброд  се е специализирал в схеми за рекет и изнудване за големи суми, но до сега всичките му дела остават висящи, а той твърди, че има покровители в МВР и прокуратурата.  Папата беше спипан при получаване на  рекет от 250 хил. евро от Никола Николов, бивш шеф на Гражданска защита и ексначалник на кабинета на министъра на извънредните ситуации Емел Етем.  Той беше уличен и при прибирането на 50 бона от семейството на бизнесмена Любомир Илиев – Къдравия. Преди това пък Папата с подставени свидетели набеди Илиев, че е поръчал убийството му.

От 12 години пък се отлага наказателно преследване срещу Върбанов и бандата му за отвличането на Симеон Владов. Срещу вуйчото на костинбродския славей преди две години бе образувано и дело за убийство на ген. Никола Николов, което той поръчва от килията на сина си. Заканата е документирана със СРС-та, но разследването е блокирано по неизвестни причини. Разследващи твърдят, че до сега Папата винаги се е измъквал от ареста с фалшиви болнични и измислени болести, но този път схемата му не сработила.

Сподели:
България за първи път участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност

България за първи път участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност

Това е естествено продължение на пълноправното членство на България в еврозоната. След това министърът на финансите ще присъства на редовното заседание на Съвета на Европейския съюз по икономически и финансови въпроси.

Кутев брани пламенно кабинета: Ще минем през много битки, но ние ще се справим

Кутев брани пламенно кабинета: Ще минем през много битки, но ние ще се справим

Тръгне ли някой срещу държавата – няма спасение. Държавата има инструменти, които ще работят за интересите на хората

Богданов: Помогнахме на Украйна в най-критичните моменти, а сега правим външнополитически гаф

Богданов: Помогнахме на Украйна в най-критичните моменти, а сега правим външнополитически гаф

Страната ни имаше специален статут в нашите взаимоотношения с Украйна, защото бяхме едни от първите, когато ѝ помогнахме в най-критичните моменти през 2021-2022 г. с горива, с боеприпаси, заяви бившият министър на икономиката.

Коментари (0)