Топлоизолацията на блок, саниран преди 2 години, се стовари на земята след силния вятър в София. Блокът е саниран за близо 300 000 лева.
„Много силен шум чух, удар страхотен. Оказа се, че е паднало това голямо пано”, разказва Кръстьо Хинов.
Въпреки сигналите на живущите нито една държавна институция не е реагирала до този момент. Ето защо те сами са обезопасили района на блока.
„Не е паднало до долу, защото, аз съм на 5 етаж, бях саниран предварително от алпинисти, имаше дюбели навсякъде, а сега може да видите, че по тези пана няма нито един дюбел”, заявява Хинов.
„Видно не са монтиране дюбели, които да хванат ипиеса, респективно лепилото е положено върху фасадната боя, не върху чиста бетонова основа, която да крепи цялостната система”, коментира Ангел Кочев.
„Обществените поръчки не работят у нас и другата причина е, че ги взимат фирми, които нямат персонална практика, те наемат други фирми, после трети”, коментира Хинов.
Фирмата-изпълнител на санирането е с 28 години опит в строителството.
„Най-вероятно е да речем някаква човешка грешка. Неприятно е и не мога да си го обясня как се е случило, защото би трябвало да има контрол на обекта”, заяви Боби Петров, технически изпълнител.
Сигнал на живущите до регионалното министерство за некачественото саниране е пратен още през февруари. Тогава оттам нареждат фирмата да направи незабавен ремонт. А той и до днес не беше извършен.
„Няма съмнения, че това ще бъде отстранено за сметка на фирмата, защото сградата е в гаранция. Ще си понесем всички последствия”, заяви Петров.
Две дървета са паднали на улица "Ловен дол" в София миналата нощ. Смачкани са два автомобила.
За щастие пострадали няма, защото инцидентът е станал през нощта.
Сигналът ни подаде Златина Гигова в рубриката "Моята новина". Жителите в квартала разказаха, че това не е първият подобен инцидент. Почти след всяка буря имало паднали дървета, а според тях причината е, че тази част на Ловния парк не се поддържа.
Още от България
Терзиев: Не знаем как е оцененявана София по критериите за „Евровизия“
Искам да поздравя кмета Димитър Николов и Бургас, с него се познаваме много преди да стане кмет, имам огромно уважение към него и се надявам да се справят добре, каза столичният кмет
Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай
Още една тъжна подробност е, че жестоко пребитият от тийнейджъри мъж ще бъде погребан точно на рождения си ден. Опелото се води от Пловдивския митрополит Николай.
Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България
За създаване на атмосферата на трите телевизионни вечери през май предстоят месеци на подготовка, огромен технически ресурс и хиляди специалисти