Взрив уби един и рани четирима на полигона на ВМЗ Сопот в село Анево по време на изпитание на нова продукция, съобщи БНТ. По непотвърдена информация загиналият е американски военен.
По първоначални данни избухнала е ръчна граната. До момента обаче не се знаят подробности за инцидента
"Загиналият при инцидента на полигона на ВМЗ-Сопот в село Анево е чужденец", съобщи кметът на града Веселин Личев.
По непотвърдена информация двама от ранените при взрива на ръчна граната също са чужди граждани, а другите двама са българи. Те са транспортирани в болницата в Карлово.
От пловдивската прокуратура съобщиха, че следствено-оперативна група начело с шефа на Окръжна прокуратура Румен Попов и шефа на пловдивската полиция Пламен Узунов пътуват към мястото на инцидента. На място веднага започват огледи и разследване.
Още от България
Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит
Предложението идва само ден след като Гълъб Донев си назначи за съветник обявен за човек на ДС под псевдонима "Майстора"
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28
Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави