6 Декември, 2025

Взрив разтърси кв.Меден рудник в Бургас, линейки хвърчат натам

Взрив разтърси кв.Меден рудник в Бургас, линейки хвърчат натам

Мощен взрив разтърси ж.к. „Меден рудник” преди минути. Тътенът идвал от кооперации над магазин „Кауфланд”, сигнализираха наши читатели. Десетки до този момент са позвънили на спешната линия 112. Две линейки са на мястото. 

След проверка на Флагман.бг стана ясно, че експлозията била планирана – строителите на тузарския комплекс „Съни Хил” са разбивали голяма скала, за да подготвят терен за поредна кооперация. Взривът не бил изчислен до точност, части от камъка са изхвърчали във въздуха и са потрошили в съседство паркиралите коли.
„Да, идваха линейки! Тези хора за нищо го нямат телефон 112! Няма пострадали, строим!, отговори служителка на комплекса, която стоеше на пропускателния пункт.
Комплексът започна да се строи преди повече от 4 години. Целият проект включва 7 сгради, до този момент са изградени са само 4 кооперации. Готовите апартаменти са продадени, продаваха се на 500-550 евро на квадратен метър "до ключ".

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.