15 Януари, 2026

Янаки Стоилов хвърли оставка като зам.-шеф на ПГ на КБ

Янаки Стоилов хвърли оставка като зам.-шеф на ПГ на КБ

Янаки Стоилов подаде оставка от парламентарната трибуна като зам.-председател на ПГ на Коалиция за България.

Това стана в присъствието на премиера Орешарски, който дойде за гласуването на новия екоминистър на мястото на Искра Михайлова - Станислав Анастасов.

Мотивът - подкрепата на ДПС за влизането в дневния ред на промените в Наказателния кодекс, които предвиждат да отпадне давността за престъпления, извършвани по време на Възродителния процес.

Договорката на двете групи коалиционни партньори е била да се отхвърли, обясни Стоилов от парламентарната трибуна.

Въпреки изневярата на ДПС, левите депутати са решили да затворят очи и да подкрепят сега рокадата в кабинета - смяната на евродепутатката Искра Михайлова като екоминистър с предложението на ДПС за нов министър да бъде избран Станислав Анастастов.

"За мен политически това действие на БСП я поставя в позиция, която не съответства в нейната роля за мандатоносител.

Янаки Стоилов остава депутат от КБ.

Искам оттук да заявя, че подавам моята оставка като зам.-председател на ПГ.", отсече Стоилов и изненада залата.

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

От ПП-ДБ настояват да бъде върнат моделът от 2021 година, доказал най-честен изборен процес, а това означава 100 % машинно гласуване

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Според преподавателя по конституционно право, при използването на единствено 100% машинен вот, без проверка след това, много трудно ще бъдат доказвани нарушения

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

ПРАВО НА ОТГОВОР ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА БЕЖАНЦИТЕ ПРИ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ