7 Декември, 2025

Янаки Стоилов: Първанов постави БСП в шок

Янаки Стоилов: Първанов постави БСП в шок

Днес социалисти от цялата страна се събраха, за да обсъждат актуалните политически задачи, които стоят пред левицата за участието в европейските избори, работата на структурите на партията и подготовката и участието в тези избори. 

Стоилов подчерта, че политическите опоненти на БСП са доволни, защото след като двете вълни от протести не свалиха управлението, след като то овладя бежанската вълна, сега БСП се атакува отвътре, коментира Стоилов.

Георги Първанов наистина успя да разтревожи партията. Той предлага шок, който да я разтърси.  Като че ли не видяхме до какво доведе шоковата терапия в областта на икономиката, риторично попита Стоилов.

Той призна, че част от претенциите на АБВ към ръководството на БСП са основателни, но попита защо тези въпроси не се решават вътре в партията. Според него шансовете за тези хора да спечелят мандат в предстоящите избори за ЕП са илюзорни.

Сред участниците на днешната среща открито се спряга името на Янаки Стоилов като бъдещ лидер на столетницата. Много от тях са убедени, че само той може да преодолее разделението между Първанов и Станишев, и да откъсне БСП от сегашното й слугуване на милионери и олигарси.

 

Сподели:

Коментари (0)

С тържествен ритуал вдигат знамето на новия патрулен кораб „Храбри“

С тържествен ритуал вдигат знамето на новия патрулен кораб „Храбри“

Ходовите изпитания на кораба „Храбри“ се проведоха през ноември 2025 г.

Хеликоптер достави храна на танкера от руския сенчест флот, заседнал край Ахтопол

Хеликоптер достави храна на танкера от руския сенчест флот, заседнал край Ахтопол

Морето остава бурно затова и не може да се предприемат действия нито по евакуация на екипажа, нито по преместването на кораба на безопасно място.

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.