28 Февруари, 2026

Яне се закани да бие Доган на следващите избори

Яне се закани да бие Доган на следващите избори

Янев е категоричен, че няма антидепесе кампания, защото ДПС отдавна е престанала да бъде автентична политическа партия, а се е превърнала в корпорация, която работи за интересите на определени лица. Лидерът на РЗС смята, че партията на Доган е оставена на спокойствие през последните 8-9 години и не е обект на атаки.

Янев коментира и скандала с новия конституционен съдия Виолета Марковска. Според него той  е провокиран от факта, че политици, като Иван Костов и Меглена Кунева са загубили позиции в съдебната власт и задкулисно си служат с компромати. Това Янев определи като недостойна игра срещу България, целяща да компрометира държавата и да предизвика нов междинен доклад на ЕК. Той бе категоричен, че е проверил кадровото досие на Марковска и то било на безупречен съдия. Според него кръгът на компроматите се затварял между в.”Капитал”, Костов, Кунева и няколко неправителствени граждански организации. 

Депутатът обаче отказа да отговаря на въпросите на водещите как безупречната Марковска е съсобственик на апетитни имоти край морето с адвоката на Доган Еленски.

Яне Янев обаче включи в “интригантската и ченгеджийска” кампания срещу управляващите и вицепрезидента Маргарита Попова. Според него бившият правосъден министър също действала задкулисно по отношение на съдебната система, но не казвала ясно с какво е съгласна и с какво не. 

Лидерът на РЗС коментира и новата коалиция между неговата партия и бизнесмена Веселин Марешки, която народът вече иронично нарича “Ярешки”. Янев се обяви, че ще бъдат новият балансьор в следващия парламент и няма да позволят на Кунева, Доган и Станишев да направят нова тройна коалиция. Той прогнозира, че в следващия парламент ДПС ще имат не повече от 20 депутати, а неговата коалиция щяла да грабне над 25 мандата.

 

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Андрей Янкулов може да направи предложение за временно и.ф. гл. прокурор

Надежда Йорданова: Андрей Янкулов може да направи предложение за временно и.ф. гл. прокурор

Представителят на ръководството на “Да, България” подчерта, че усилията на служебния министър на правосъдието да разреши казуса заслужават подкрепа

ВМРО на Каракачанов обяви, че ще подкрепи на изборите неродената партия на Румен Радев

ВМРО на Каракачанов обяви, че ще подкрепи на изборите неродената партия на Румен Радев

Кремълските патриоти дават ясен знак, каква е същността на формацията им – пропутинска и антибългарска 

Самолети на Военновъздушните сили на САЩ са на летището в София, има цистерни до тях

Самолети на Военновъздушните сили на САЩ са на летището в София, има цистерни до тях

Самолетите, които са разположени в България, не са за военни цели, основно те са цистерни за зареждане по време на полет