10 Март, 2026

Яне вади СРС срещу Р. Овч., крал ток за Русия

Яне вади СРС срещу Р. Овч., крал ток за Русия

В разговорите руски бизнесмени и политици, които говорят за Румен Овчаров. Папките с компроматите шефът на парламентарната комисия за борба с корупцията по високите етажи Янев изтупал от прахта. В тях имало около 2000 страници.

Още през 2006 г. имало информация, че министрите Мирослав Севлиевски, Милко Ковачев и Румен Овчаров били изнесли ток от Козлодуй за 350 млн. лв., които прибрали за себе си. Прокурорът тогава си свършил работата, но след това всичко било покрито от Темида. Депутатът допълни, че следващата седмица комисията ще изслуша Овчаров в парламента.

След лидера на РЗС в студиото на БТВ влезе червената депутатка Мая Манолова. "Това са поредните листчетата на г-н Янев, след които не следва нищо. Схемата ни е позната. Това е атака срещу БСП, която дистанционно се командвана от ГЕРБ преди референдума. Тогава те ще получат звънък шамар и на следващия ден след избора", категорична е Манолова. Тя допълни, че властта в момента е в паника.

Сподели:

Коментари (0)

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

По-младите хора ще могат да избират по-рискови стратегии, инвестициите в акции носят риск само в кратки периоди

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Междувременно от офиса на Европейската прокуратура заявиха, че разследването срещу Теодора Георгиева продължава и че нарушенията са толкова тежки, че би могла да бъде отстранена заради тях

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

Благородна Здравкова е седмият заместник, който напуска - не се съобщава какви за причините