26 Март, 2026

Яне Янев: Оставката на Йовчев е следствие на задкулистни игри при Плевнелиев

Яне Янев: Оставката на Йовчев е следствие на задкулистни игри при Плевнелиев

 

Според него на практика има правителство, което не подлежи на парламентарен контрол.

В президентската администрация има можещи и интелигентни хора, които подават сигнали и информация какво се случва по върховете на държавата. По този начин е стигнала до тях и информацията, че високопоставен служител от "Дондуков" 2 е подал оставка заради известни нередности, която по-късно е било потвърдена от пресцентъра на президента.

Много от сигналите ни са били люто оспорвани, а след това - безпрекословно потвърждавани. Явно президентската администрация прикрива информация, въпреки обещанията за прозрачност. На „Дондуков" 2 се съобразяват с мнението на определени олигарси, коментира лидерът на РЗС..

Янев смята, че е имало напрежение между Йовчев и Захариева, а отношенията им са били силно обтегнати. Президентът е позволил да има лагери и лобита, а сега вече има абсолютна власт. Според него Цветлин Йовчев се е възмущавал от доста неща от доста време. Но кога ще говори, е негово персонално мнение. Това обаче, което става по върховете на държавата, не бива да остава безконтролно, категоричен е Яне Янев.

Искам да Ви кажа, че има нещо скандално, нито има нещо интересно в желанието ми да напусна. Това беше лаконичният коментар по Нова ТВ  на Цветлин Йовчев по повод информацията за неговата оставка и причините да излезе от екипа на президента Плевнелиев.

Абсолютно няма нищо вярно, нито има такъв екип, нито има някакви разговори с президента. Напротив, нашият разговор бе много спокоен", сподели още Йовчев.

Той призова медиите да не правят някакви прибързани и неверни заключение около неговото напускане на президентството. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Емил Дечев: Партийни членове начело с кмета на Кърджали опитали да нахлуят в РПУ заради задържан за купен вот

Емил Дечев: Партийни членове начело с кмета на Кърджали опитали да нахлуят в РПУ заради задържан за купен вот

По неговите думи има различни начини, чрез които се правят опити за изборни престъпления, а хората, които се използват за това, са както криминално проявени, така и такива, обвързани политически с някоя формация

ЦИК ще покаже бюлетините, които ще решат съдбата на бъдещия парламент

ЦИК ще покаже бюлетините, които ще решат съдбата на бъдещия парламент

По време на брифинга в сградата на парламента ще бъдат показани детайлите около визуалното оформление на хартиената и електронна бюлетини, като основният акцент е върху защитните елементи на документите и начина по който гражданите трябва да отразяват своите предпочитания за партии и кандидати

България продължава да е първа по смъртност в ЕС

България продължава да е първа по смъртност в ЕС

Въпреки че спрямо 2018 г., когато коефициентът е бил 16.2‰, тя бележи лек спад, остава най-високата в Европа. Страните с най-ниска смъртност от 2020 до 2025 г. са Ирландия и Люксембург.