Той настоява за създаването на парламентарна комисия, която да разследва корупционните схеми в Белене. Янев разкри за първи път, че около Белене има засекретени и едно-две дела за шпионаж в полза на Русия. Това се е случило по време на управлението на Тройната коалиция.
20 години са взимани решения да бъдем енергийно зависими от Русия, като всичко е било подчинено на няколко мафиотски кръга. Те са високо в държавата, свързани са с министри и зам.-министри, като се започне от Богомил Манчев и се стигне до Румен Петков.
Според лидера на РЗС Станишев е взел комисионна от този проект, наливайки пари без да има подписан договор с Русия. С искането за референдум пък БСП работят единствено за интересите на Москва и против България, заключи още Янев.
Още от България
Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи
Тя обяснява, че инициативата, моментът и начинът, по който един разговор се представя пред обществото и партньорите, са част от самата дипломация.
Бюджетът "Радев" 2026 вдига осигуровки, винетки и цигари още от днес
По-високи разходи за работещите, шофьорите и пушачите – държавата очаква десетки милиони евро допълнителни приходи.
АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
Всички етапи от процеса ще се изпълняват при осигуряване на необходимия приоритет на ядрената безопасност