27 Май, 2026

Янка Такева: Предупреждавах министър Танев няколко месеца преди днешните събития

Янка Такева: Предупреждавах министър Танев няколко месеца преди днешните събития

Предупреждавах министър Тодор Танев, че ако не направи структурни промени в министерството, няма да изкара мандата си. Това каза за „Фокус” Янка Такева, председател на Синдиката на българските учители, във връзка с поисканата оставка на министъра на образованието и науката проф. Тодор Танев. Тя припомни свършеното от министър Танев и неговия екип - за доброто социално партниране, за това, че е създал една спокойна атмосфера в образователната система, както и за иновативната му политика, която се е изразявала с въвеждането на съвременни политики в образователната сфера. 

„Министър Танев остави едни много добри иновативни политики в образованието”, каза още Такева. По думите й, той не е успял да направи структурни промени в министерството, каквито са били необходими. 

„Той беше предупреждаван лично от мен, че ако не направи дълбоки структурни промени в самото министерство и не се справи с някои служители, които вадиха от чекмеджетата си стари учебни програми и скандализираха обществото, няма да изкара мандата си”, посочи председателят на българските учители. Такева допълни, че го е предупреждавала няколко месеца преди днешните събития.

Тя отправи послание, към новия министър: „Който и да е той, първата му работа е да направи структурна промяна в министерството. Там има много кадърни хора, които могат да станат директори на дирекции, да обособи нови дирекции, да направи по-гъвкави и работещи структури и да бъде много комуникативен със социалните партньори”, каза още Такева. Според нея всичко, което се случва в образователната система, трябва да бъде широко обсъждано с педагогическата колегия и социалните партньори.

Сподели:
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално

Коментари (0)