Йезуитски номер – пускат декларация срещу губернатора на Софийска област, а после го избират в парламента
Той обяви, че по негово предложение вчера на заседание на парламентарна група на БСП са гласували официална позиция. Според нея социалистите не приема назначението на Емил Иванов за областен управител и предлага на премиера Орешарски да оттегли номинацията.
Въпреки това обаче днес предложението на Орешарски за назначаването на някогашния силов застраховател на ВИС Емил Иванов беше гласувано и той вече е новият софийски губернатор.
"По неясни причини само 4 народни представители гласуваха против днес. Гласувах против, защото не искам да чертаем нови разделителни линии в обществото. Продължавам да мисля, че вчерашното решение на парламентарната група на БСП е правилната позиция", обяви Кадиев позицията си в социалната мрежа.
Според протестиращите обаче това са поредните игрички на БСП да демонстрират чуваемост за гласа на хората, а в същото време Станишев, Местан и Орешарски договарят назначенията.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък