8 Февруари, 2026

Йордан Бакалов: Приех МВР финансово нестабилно

Йордан Бакалов: Приех МВР финансово нестабилно

Министър Цветлин Йовчев ми предава министерството кадрово стабилно, но финансово не толкова. Това каза служебният вътрешен министър Йордан Бакалов, който прие щафетата от Цветлин Йовчев, на когото благодари за подкрепата.

Според Бакалов има финансови проблеми в МВР, това обаче са въпроси, които ще дискутира с министъра на финансите, като се надява да не се усети по никакъв начин, че има някаква промяна в МВР.

„Естествено е, че моят мандат е ограничен. Основното задължение на МВР е провеждането на честни избори. Изборите са тези, които дават началото на старта на управлението. Аз и екипът, с който ще работя, ще обръщаме внимание на това, което се случва”, подчерта Бакалов и добави, че според него преките рискове и заплахи са вече много по-малко.

Той смята, че предшественикът му Цветелин Йовчев е изпълнил закона такъв, какъвто е. Бакалов подчерта, че за него са важни две неща – да се изпълняват законите, каквито са, и резултатите от свършената работа.

“Както се казва, ако беше много лесно, на нас ли щеше да се падне”, пошегува се на финала Йордан Бакалов.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Ако има вето, в БСП е ключът за гласуването в чужбина 

Ивайло Мирчев: Ако има вето, в БСП е ключът за гласуването в чужбина 

Важни са действията, ще оценяваме по тях, защото често в политиката има разминаване между заявки и действия

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

От МВР все още не са потвърдили зловещата новина за издирваните

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

За да няма спекулации, институциите - включително гл. прокурор, министър на вътрешните работи и ДАНС, трябва да изяснят кой или кои са убийците