До края на седмицата ще започнат заседания на консултативния съвет по пенсионна реформа с цел изготвянето на различни варианти, които ще бъдат предложени на следващото правителство, заяви в ефира на БНТ ви;епремиерът Йордан Христосков. В съвета няма да има политици, за да не се политизира темата, допълни той.
Даваме си ясна сметка, че за 2 месеца и половина не можем да преобърнем негативните тенденции, но можем да дадем старт за едно по-добро начало, увери бившият шеф на НОИ.
Едно от предложенията ни ще бъде криминализиране на укриването на осигурителни вноски в големи размери. "Ще препотвърдим това предложение, което от 2000 г. насам непрекъснато се предлага. Тогава Конституционният съд отмени едно решение за неплащане на вноски, но при умишлено укриване на вноски в големи размери това деяние трябва да се криминализира", каза още той.
Христосков коментира и темата с тежката обстановка в Мизия. По думите му около 1150 човека ще имат право на първата неотложна помощ, като в събота и неделя социалните работници също са работили. До петък над 500 човека вече са получили по 325 лв, заяви Христосков.
Още от България
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията
"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"
МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия
Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"