25 Февруари, 2026

Йорданка Фандъкова: Най късно до 22 август щe приключи ремонтът на Орлов мост

Йорданка Фандъкова: Най късно до 22 август щe приключи  ремонтът на Орлов мост

Столичният кмет съобщи, че тече процедура за придобиване на още 120 газови автобуса

Нека си признаем, че в пиковите часове пак се чака на Орлов мост, и без ремонти.Избрахме средата на август, когато натоварването в София е най-малко, обясни Фандъкова по бВТ.

На бул. „Прага” се наложи удължаване на срокове заради изграждане на канализацията.Има цялостна подмяна на ВиК системата, каза столичният кмет.

Притеснява ме ситуацията в Овча купел, там е най-тежко движението, реконструкцията е дълго чакана. Правим всичко възможно ремонтът да приключи преди 15 септември, увери Фандъкова.

На „Дондуков” се работи в срок вече се полагат павета. След 15 септември до 1 октомври ще се ремонтира отсечката от „Раковски” до бул. „Васил Левски”. Това е най-тежкият ремонт. Проектът се преработи в ход. До края на август ще е завършен мостът „Чавдар”.

Това лято при дългите горещини падат и здрави клони на дървета. Възложих спец акция за премахване на клони, още се работи. За 2 седмици са премахнати 300 дървета от общински терени, информира кметът.
Тече процедура за закупуване на томографски апарат за диагностика на изсъхнали дървета. Но няма как да се обследва всяко едно дърво.

За последните 3 години има чувствителни инвестиции в градския транспорт, за нови и климатизирани автобуси, както и в метрото. Над 50% от автобусите бяха подменени. Тече процедура за придобиване на още 120 газови автобуса, съобщи Фандъкова.

Сподели:

Коментари (0)

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Граничната полиция: Не са подписвани споразумения със сдружението на Калушев

Еднократно от НАКЗТ са предоставили дрон на граничната полиция при акция срещу нелегалната миграция

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

АБВ в синхрон с Москва - обсъждат с Митрофанова честването на 3-ти март

От АБВ говориха с дипломата във връзка с молба на партията за предоставяне на достъп до руски имперски архиви, които биха допринесли за по-задълбочено и документално изследване на събитията, довели до Освобождението на България