7 Декември, 2025

Йотова недоволна от сериозната загуба, правят прецизен анализ на резулатата

Йотова недоволна от сериозната загуба, правят прецизен анализ на резулатата

Загубихме изборите, това е много сериозна загуба на БСП. Може би ще направим по-прецизния анализ, когато видим цялостния резултат, но наистина много сериозна загуба на БСП. Това заяви Илияна Йотова.

"Емоциите са прекалено силни, нали не очаквате, че тази нощ сме направили най-сериозния анализ. Не сме започнали този разговор, ще го започнем може би от днес нататък или от утре, но ще чакаме резултатите първо в страната. Искаме да видим каква е картината. Разбира се, като сериозни хора трябва да си направим сериозните изводи", така Йотова обясни загубата на БСП на евровота.

„Не е най-важният въпрос отговорността в момента, разбира се, че ще се стигне и до нея, но за нас е по-важно точката преценка защо се получи този резултат. Няма как да не признаете, че беше неочакван за мнозина, включително и за нас, включително и за доста от социологическите агенции. Ние имахме и други представи за това как се развива нашата кампания. Очевидно трябва да се направят наистина и по места, и по централно много сериозни изводи, да се видят грешките", допълни Йотова.

„Очевидно е, че има проблем. Нека да видим къде е този проблем, дали това е част от последиците от нашето участие във властта, по начина, по който участваме в нея и, разбира се, ще дойде ден и момент за отговорността", каза още тя по повод ниския вот на БСП.

„От тези резултати, които получихме и абсолютният брой е очевидно, че твърдото ядро на БСП е отишло да гласува. Нашите избиратели в най-твърдата си част са отишли вчера до урните", завърши Йотова.

Сподели:

Коментари (0)

С тържествен ритуал вдигат знамето на новия патрулен кораб „Храбри“

С тържествен ритуал вдигат знамето на новия патрулен кораб „Храбри“

Ходовите изпитания на кораба „Храбри“ се проведоха през ноември 2025 г.

Хеликоптер достави храна на танкера от руския сенчест флот, заседнал край Ахтопол

Хеликоптер достави храна на танкера от руския сенчест флот, заседнал край Ахтопол

Морето остава бурно затова и не може да се предприемат действия нито по евакуация на екипажа, нито по преместването на кораба на безопасно място.

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.