„След конгреса на БСП съм оптимист, смятам, че партията ще се върне към лявата политика и ще защитава левите позиции”, заяви евродепутатът Илияна Йотова пред БНТ. Тя призна, че на първия тур от избора на нов лидер не гласувала за Михаил Миков, но на втория дала вота си за него.
Според нея прогнозите на социолозите за представянето на партиите в следващите парламентарни избори не са вярни. „Разликата между БСП и ГЕРБ ще е по-малка от 14-те процента, които те прогнозират”, категорична е Йотова.
По думите й след евроизборите Столетницата вече не контролира кабинета Орешарски, премиерът се съобразява с ДПС. „От 25 май досега живеем в политическо безвремие”, изтъкна социалистката. Тя смята, че евентуалната коалиция с ГЕРБ изисква подписване на принципно споразумение между двете партии. „По-добре е обаче да си починем от коалиционните експерименти”, заключи Йотова.
Още от България
Самосвал с вдигнат кош се блъсна и заклещи в мост до Китен
Водачът, 31 годишен бургазлия, е тестван за употреба на алкохол и наркотици - и двете проби са отрицателни
Извънредно от Министерския съвет: Радев с нови мерки за цените, бизнеса и хазната
Затягаме контрола върху ценообразуването и качеството на храните, работим върху подобряването на бизнес климата и условията за правене на бизнес, подчертава премиерът
ПБ осъди палежа при българското посолство в Скопие като престъпление
Изразяваме своята загриженост за ефекта от това посегателство срещу България върху българската общност в Северна Македония и върху способността на македонските българи без страх да отстояват своята идентичност и права, заяви заместник-председателят на парламента Иван Ангелов