11 Март, 2026

Йовчев в парламента: Не сме обсъждали оставка на кабинета

Йовчев в парламента: Не сме обсъждали оставка на кабинета

Днес се проведе първо заседание на Министерски съвет след провеждането на евроизборите. След края на заседанието пред журналистите говори министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев.

На този етап не са обсъждани промени и оставка на кабинета, категоричен беше Йовчев. Това е работа на Народното събрание. Има Конституция, която ясно определя тези неща. Едно правителство се назначава от парламента и се освобождава от него, когато политическите сили оттеглят подкрепата си. Ние следваме стъпка по стъпка програмата си, по която работим. Лично аз не се притеснявам за поста си. Работата в министерството си върви. Там хората са професионалисти и дисциплинирани. Те не се поддават на политическото говорене, заяви още Йовчев.

Министърът на спорта Мариана Георгиева също сподели своето мнение по темата. Работа на политическите сили, които подкрепят този кабинет, е да вземат решение за неговото бъдеще. Ние не сме обсъждали темата за оставка, каза тя.

Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: Чакат ни избор между бъдеще на хаоса и управление с компетентност, което ГЕРБ може да предложи

Николай Нанков: Чакат ни избор между бъдеще на хаоса и управление с компетентност, което ГЕРБ може да предложи

Структурите на ГЕРБ в Ловешко са в пълна готовност да работят активно в предстоящата кампания и да защитим доверието на избирателите отново със силен резултат

Затвориха тунел "Железница" на магистрала "Струма"

Затвориха тунел "Железница" на магистрала "Струма"

По време на ремонтните дейности трафикът в двете посоки ще бъде пренасочван по обходен маршрут по път I-1 София - Кулата

Служебният кабинет разглежда мерки срещу поскъпването на горивата

Служебният кабинет разглежда мерки срещу поскъпването на горивата

Вчера пред депутатите заместник-министърът на финансите Станимир Михайлов заяви, че държавата подготвя компенсаторни механизми при задълбочаване на кризата в Близкия изток