"Европейската комисия разбира и приема желанието на България сама да определи кога да бъде направен изборът за определянето на нов български представител в ЕК". Това стана ясно на съвместен брифинг на българския държавен глава Румен Радев и председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
„Пред нас има различни опции. Или служебното правителство да назначи този комисар с всички последствия върху изборната кампания или да изчакаме и вече избраното ново правителство да вземе това решение. Благодаря на господин Юнкер за проявеното пълно разбиране и готовност да се изчака“, заяви президеннтът Радев.
„Напълно разбирам желанието на България да вземе решение да предложи своя представител в Европейската комисия, след провеждането на следващите парламентарни избори“, заяви Жан-Клод Юнкер. "Не сме обсъждали конкретни имена, единственото ми предложение беше за този пост да бъде номинирана жена", добави Жан-Клод Юнкер.
Още от България
Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за атентат срещу мен
По думите му, около седмица преди предаването на властта е уведомил НСО, че възнамерява да се откаже от охраната. От службата обаче се опитали да го разубедят
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“
В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс
В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро
Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение