6 Декември, 2025

Юрий Асланов: Лявото е объркано

Юрий Асланов: Лявото е объркано

"Лявото е объркано, защото над милион и половина пълнолетни граждани в България се самоопределят като леви по убеждения, но ние виждаме, че по-малко от 1/3 от тях гласуват", коментира социологът и член на Изпълнителното бюро (ИБ) на БСП Юрий Асланов в предаването "Денят ON AIR". "Имаме разцепление в една партия - БСП, защото тези нови субекти и АБВ, и "Движение 21" и прочее, които се представят на политическия пазар, те са бивши части от БСП", посочи той.

Асланов каза, че разцеплението в БСП всъщност се е случило заради спорове на лидерско ниво. Той коментира и разломът с АБВ, определяйки го като много неприятен, "защото дълго време общественото мнение се подготвяше за коалиция и изведнъж се сервира като внезапно решение това разединение".

"Най-вероятно това ще отслаби силите на представянето на всички леви кандидати, защото подобни неща водят до объркване", заяви социологът в ефир.

По думите му кандидатът за президент, който е издигнала БСП, предоставя един шанс за победа.

"Балотажът е неизбежен. При толкова много кандидати трудно може да се стигне до победа на първи тур от страна на когото и да е. Балотажът също е предизвестен - между основната управляваща и основната опозиционна сила, тоест между кандидата на ГЕРБ и кандидата на БСП", каза още Асланов.

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.