"Никога не са били купувани некачествени дискове. Дефектът е в цялата система. Всичко се свежда до немарливост и некомпетентност на техническите екипи", заяви бившият министър на правосъдието Зинаида Златанова относно срива на Търговския регистър, като подчерта, че по нейно време операциите винаги са се дублирали в реално време, за да не изгуби информация и да бъдат предотвратени подобни инциденти.
"Не съм технически експерт, но тези, които са отговорни за този технологичен сектор, трябва да понесат някакви наказания", каза Златанова и допълни още, че не може да се дават на едни и същи фирми да поддържат всички системи.
"Отделните задачи трябва да се поемат от отделни фирми", посочи тя
В заключение бившия министър на правосъдието заяви, че не е редно цялата държавна информация да се съхранява само на едно-единствено място.
България
З. Златанова: Не е редно цялата държавна информация да се съхранява само на едно-единствено място
Автор: Илиана Славова

Зинаида Златанова
Още от България
Гордон: Плъхът е в ъгъла! Това е началото на грандиозното поражение за Путин
ее
Пострадалите от Кочани бяха настанени в „Пирогов“
България изпрати военния самолет „Спартан“, с който у нас пристигнаха осем от пострадалите
Ивайло Мирчев: Румен Радев, Делян Пеевски и партии - проксита опитват да върнат България в руската сфера на влияние
Той подчерта, че позицията на премиера Росен Желязков и на правителството са на този етап правилни и могат да разчитат на подкрепата на ПП-ДБ, когато става дума за геополитическата ориентация на страната, за еврозоната