7 Декември, 2025

За шести пореден път в цяла България излязоха на протест в защита на "Пирин"

За шести пореден път в цяла България излязоха на протест в защита на  "Пирин"

От коалицията "За да остане природа в България" обявиха, че ще протестират до промяна на решението на кабинета

За шести пореден път граждани излязоха на протест в защита на национален парк "Пирин". Шествия се провеждат в общо 17 града в България и 11 в чужбина, сред които Стокхолм и Берлин.

Най-многоброен традиционно е протестът в София. Демонстрантите се събраха около площад "Независимост" като се очаква те да се отправят по жълтите павета в посока Орлов мост, предаде Bulgaria ON AIR.

Исканията на протестиращите остават непроменени. Те настояват да се отмени решението на правителството от края на миналата година, което според тях дава зелена светлина за застрояване на Пирин.

"Искаме да променим начина, по който държавата се опитва да третира управлението на ресурсите, с които разполага и по който ги разпределя. Вземат се непрозрачни решения, които вредят на природата", твърдят протестиращите.

Те поискаха също оставката на министъра на околната среда и водите Нено Димов и отговор на въпроса: Кой е реалният собственик и концесионер на ски зоната в Банско? 

От коалицията "За да остане природа в България" обявиха, че ще протестират до промяна на решението на кабинета.
Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”