22 Декември, 2025

Забраниха къпането на плаж в Лозенец, заради фекалии

Забраниха къпането на плаж в Лозенец, заради фекалии

РЗИ Бургас забрани къпането на Централния плаж в Лозенец заради замърсяване на водите. Във връзка с постъпили сигнали и писмо на Областен управител на Област Бургас, служители на РЗИ-Бургас са взели два пъти проба от водите в зона за къпане – "Лозенец–Централен плаж".

При проведените анализи са установени отклонения по изследваните микробиологични показатели над допустимите стойности.Резултатите показват, че съществува замърсяване на водите за къпане в зоната, което крие риск за здравето на къпещите се. По тази причина директорът на РЗИ Бургас е издал заповед за временна забрана за къпане в зоната "Лозенец-Централен плаж", съобщиха от Министерството на здравеопазването.

РЗИ - Бургас следи качеството на водите за къпане в зоната и при получаване на два последователни анализа на водата, съответстващи на изискванията за качеството на водите за къпане, ще отмени заповедта.Здравните власти препоръчват на посетителите на плажа да спазват наложената забрана.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество