Кметът на Карлово Емил Кабаиванов не разреши митинг на мюсюлмани за Куршум джамия, който е насрочен за днес. Исканията са джамията и други подобни храмове в страната, които в момента са обект на съдебни дела, да бъдат върнати на мюсюлманите.
"Като кмет упражних правата си и забраних заявения митинг. Считам, че тази проява ще наруши обществения ред в общината, което не мога да допусна", коментира д-р Кабаиванов. Другите аргументи му са, че Куршум джамия не е действащ храм, а историческа сграда, паметник на културата. В момента археолози извършват разкопки около сградата.
Според организаторите той ще е национален и на него ще присъстват над 500 мюсюлмани от цяла България, информира Нова телевизия. В петък в местната община е получено уведомление от районното мюфтийство – Пловдив.
Още от България
Почит с посредници: БНТ и bTV дадоха думата на Кремъл и на поклонението на Александър Александров
Митрофанова не пропусна да подчертае връзките си със семейството му, интересно защо
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!
"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година