30 Април, 2026

Задържаха 25 нелегални край Лесово

Задържаха 25 нелегални край Лесово

16 от всичките са африканци, без документи за самоличност, има по един гражданин на Афганистан и Еритрея. Повечето от африканците заявили, че са от Мали, но според разследващите те използват ситуацията в тази страна, за да поискат бежански статут. Станало ясно, че целта на голяма част от групата е Франция, пише burgas.net. 

Пред граничните полицаи някои разказали, че пристигнали в Турция с кораби. Една част от групата била сформирана в Истанбул и тръгнала към България с микробус. Преди турско-българската граница те се срещнали с другата част от групата, която имала водач. Той ги отвел до границата и ги изоставил. Нелегалните имигранти са задържани в ГПУ-Елхово. Граничните полицаи от ГПУ-Елхово са задържали още трима африканци без документи. Единият заявил, че е от Мали, двама – че са от Того. В ГПУ-Свиленград са задържани и четирима нелегални имигранти без документи, представящи се за палестинци.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт