7 Декември, 2025

Задържаха 5-ма за рекет при спецакцията в Перник

Задържаха 5-ма за рекет при спецакцията в Перник

Румяна Арнаудова

Разпитват се свидетели, заяви говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова

Специализираната прокуратура и ГДБОП извършват процесуално-следствени действия на територията на Перник и Радомир срещу организирана престъпна група, която се занимава с рекет. Това каза пред "Фокус" говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова. 

"Според нашата информация и доказателства, групата е съществувала от януари миналата година до настоящия момент. До този час са извършени 17 претърсвания и изземвания, предварително разрешени от Специализирания наказателен съд. Извършени са и две претърсвания при условията на неотложност", допълни Арнаудова. 

"До момента са задържани 5 лица по Закона за МВР, разпитват се 5 свидетели пред съдия, а преди това са разпитани в рамките на разследването още 10 свидетели", коментира Румяна Арнаудова.

Вижте още криминални новини 

По думите й в днешната операция е участвало и Бюрото за защита към главния прокурор. "Продължават и към момента следствените действия. Повече информация Специализираната прокуратура ще може да съобщи утре", каза още Румяна Арнаудова. 
Сподели:

Коментари (0)

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."