18 Април, 2026

Задържаха четирима, отвлекли жена

Задържаха четирима, отвлекли жена

Криминалисти от областната дирекция на МВР откриха и задържаха четирима души отвлекли 21-годишна жителка бутргаското село Брясковец, съобщиха от пресцентъра на вътрешното министерство. Сигнал за престъплението бил подаден около 23 часа на 1 януари в районното управление в Самоков. Незабавно служители на полицията в града, съвместно с криминалисти и разследващи полицаи от областната дирекция , тръгнали по петите на престъпниците.  

В резултат на бързата им реакция малко по-късно извършителите на тежкото престъпление - двама мъже и две жени от Самоков, били закопчани. След изтичане на полицейската мярка за задържане, с прокурорско постановление четиримата били оставени в ареста за срок от 72 часа. 

След доклад на материалите по досъдебното производство пред Софийската окръжна прокуратура, на задържаните са повдигнати обвинения за извършено престъпление по чл. 142 от НК. 

На 5 януари на двамата мъже е наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“, а на жените - „домашен арест“.

Сподели:

Коментари (0)

Автобус помете 3 паркирани коли в Хасково

Автобус помете 3 паркирани коли в Хасково

Шофьорът на електрическото превозно средство по линия № 3 е загубил контрол над него и се блъснал в автомобилите, които при удара са се преобърнали и са се качили един върху друг

Маргаритов: При потребителската кошница поскъпването е малко и изчисленият процент инфлация е по-нисък от реалния

Маргаритов: При потребителската кошница поскъпването е малко и изчисленият процент инфлация е по-нисък от реалния

Това, което се случи след приемането на еврото, е международната обстановка, която със сигурност влияе най-сериозно върху това повишаване на цените, заяви бившият зам.-министър на икономиката

Ден за размисъл преди изборите за НС на 19 април

Ден за размисъл преди изборите за НС на 19 април

На изборите в неделя ще участват 14 партии, 10 коалиции и един независим кандидат. Те ще се борят за вота на избирателите за 240-те места в 52-рото Народно събрание.