41-годишният сириец, който беше нападнат от двама край мола на бул "Стамболийски" в София вече е изписан от болницата, съобщава "24 часа".
Мъжът е бил прегледан и освободен за домашно лечение, тъй като е имал само охлузни наранявания по лицето.
Двамата нападатели, мъже на 24 и 30 години са задържани за срок от 24 часа. Те вече имат повдигнати обвинения за опит за убийство, тъй като са стреляли по него. 30-годишният бандит има няколко криминални регистрации за кражби. 6 години по-младият му авер до този момент не е имал сблъсъци с полицията.
Прокуратурата ще поиска постоянен арест на двамата.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин