19 Юли, 2026

Задържаха ученик с дрога в двора на училището

Задържаха ученик с дрога в двора на училището

Отдавна не е тайна, че дрогата е в училищата в столицата. Ученик е задържан с наркотици в двора на столична гимназия. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

Факт е , че дрога по училищата има и арестите би трябвало да са стотици. А те са единични случаи. Задържането е станало в хода на полицейска операция по противодействие на наркоразпространението. В двора на столична гимназия служители от Четвърто РУ извършили проверка на младеж със съмнително поведение - ученик в същата гимназия, у когото намерили пликче, съдържащо тревиста маса. Последвали процесуално-следствени действия на адреса на момчето, откъдето е иззет буркан, съдържащ пликчета с тревиста маса и таблетки, и електронна везна. Резултатът от назначената експертна справка показал, че иззетата тревиста маса е марихуана с тегло около 38 г, а за другите вещества е назначена допълнителна експертиза. Младежът бил задържан с полицейска мярка до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.

Сподели:
Отстраниха от длъжност двама инспектори на НАП, задържани с подкуп

Отстраниха от длъжност двама инспектори на НАП, задържани с подкуп

Управителят на минимаркетът в Черноморец ще получи грамота. "Считаме, че това е правилният начин да се борим с нередностите, които са в нашата държава", посочи директорът по комуникации в НАП Анна Митова

Градушка с големината на яйце удари благоевградското село Плетена

Градушка с големината на яйце удари благоевградското село Плетена

Към момента няма информация за пострадали хора или за нанесени сериозни материални щети

България е вече №9 в световния волейбол

България е вече №9 в световния волейбол

Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор е с позиция по-нагоре в подреждането след победата над САЩ с 3:1 гейма

Коментари (0)