Гневът на Парасков е насочен преди всичко към наблюдаващият следствието на групата му прокурор Ивайло Хайтов, който според задържаният в следствения арест на затвора действал непрофесионално и нямал необходимите доказателства за вината му. Именно затова според Джагата той стои още зад решетките, въпреки определения в закона срок до една година от задържането му.
Парасков обявява в писмото си, че с риск за живота си ще изпълни заканата си да се подпали, ако до 15 дни не бъде освободен. Не е ясно обаче как смята да заобиколи охраната и постоянното наблюдение на килиите в затвора, за да прибегне до крайната мярка.
Собственикът на врачанска разпространителска фирма Михаил Парасков бе задържан на 13 юни 2912 г. и заедно с трима авери по обвинение за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Прокуратурата обяви още, че арестуваните са разработвани по водено досъдебно производство за търговия с амфетамини, а Джагата бил тартор на бандата.
Още от България
Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени
В акцията по издирването се включиха и доброволци. От Областната дирекция на МВР съобщиха, че на този етап няма данни за отвличане.
България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа
Безработицата намалява с едни от най-добрите темпове в Съюза, но страната е с най-ниския жизнен стандарт в Европейския съюз
След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг
На срещата на върха на Алианса в Анкара трите държави се споразумяха да разширят своите мисии, като включат в тях критичната инфраструктура, включително енергетиката, телекомуникациите и подводните тръбопроводи